Ezért NEM szeretem a „hiszti” szót

Mert túl általános, túlságosan negatív és minősítő. Ha azt mondom a gyerekemre, hogy már megint hisztizik, azzal inkább leírom a helyzetet, mintsem megoldanám.

Thomas Gordon P.E.T

Kérjük jelentkezz be a tartalom megnézéséhez! (Még nem vagy tag? Csatlakozz most!)

Simone Davies Montessori baba

Nem gondolom, hogy pusztán egy módszer kizárólagos használata minden helyzetben követendő lenne. Biztatlak tehát benneteket, hogy nyugodtan alkalmazzátok a saját családotokra szabva a Montessori elveket is.

Sírni hagyás. Mi számít annak és mi nem?

Nagyon gyakori kérdés az összes online felületemen, hogy mi számít valójában sírni hagyásnak? Néha olyan kérdések is jönnek, amikor azt érzem, jobb lenne magával a sírni hagyás fogalmával kezdeni.