Visszatérés a közösségbe

Ti hogyan készültök a tanévkezdésre? Augusztus végén érdemes egy kicsit tudatosabban végiggondolni, hogyan tértek vissza a nyári szünet után a hétköznapokba. Főleg közösségbe járó gyermekek családjai jó, ha rászánnak legalább egy hetet a tanévkezdésre hangolódásra

Ovi-, bölcsikezdés külföldön

Összeszedtem néhány gondolatot, amit érdemes végigvenni, ha külföldön kerül először intézménybe a gyermek. (Plusz személyes tapasztalatok)

Túl jól megy az ovi-/bölcsikezdés. Lehet ez baj?

Nálatok hogy ment az ovi vagy bölcsikezés? Éreztétek azt, hogy túl könnyen? Legtöbb esetben ez a kérdés azért merül fel a szülőkben, mert sokszor olvasni arról, hogyha egy kisgyerek könnyen el tud távolodni a szülőtől, akkor nem is olyan erős/biztonságos a kapcsolatuk.

Amikor nem mondja el a gyerek, mi történt az oviban?

Nagyon gyakori kérdés, mit tegyen a szülő, ha a gyerek nem akarja elmondani, mi történt aznap az oviban/iskolában? Hajlamosak vagyunk ilyenkor azt hinni, biztosan rossz élmény érte, esetleg eltitkol valamit vagy bántották.